Podczas warsztatów dzieci robiły laurki z okazji Dnia Babci i Dziadka, a także lampiony i wazoniki wykonane metodą decoupage. Nie zabrakło również gier i zabaw towarzyskich, warsztatów plastycznych, zabaw na śniegu. Przez cały tydzień w hali odbywały się również zajęcia sportowo-taneczne.

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? - to niektóre z pytań, na które odpowiadali policjanci z Posterunku Policji w Drużbicach podczas spotkania z dziećmi podczas” Aktywnych ferii z biblioteką”. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

15 stycznia na zakończenie zajęć odbyły się warsztaty komiksowe przeprowadzone przez Zbigniewa Masternaka. Zbigniew Masternak jest pisarzem, dziennikarzem, scenarzystą filmowym i producentem. Jest autorem autobiograficznego cyklu powieściowego „Księstwo”, na podstawie którego ukazał się film pod takim samym tytułem w reżyserii Andrzeja Barańskiego.

Podczas bibliotecznych warsztatów dzieci dowiedziały się, w jaki sposób powstaje komiks i skąd czerpać pomysły. Dzieci stworzyły krótkie historie komiksowe. Do powstania komiksów wystarczyły tylko kredki, ołówki, papier i wyobraźnia. Na zakończenie spotkania wszyscy zaprezentowali swoje prace, a autorzy najciekawszych komiksów otrzymali nagrody.

Wszystkim realizatorom tegorocznych ferii, rodzicom jak również osobom, wspierającym nas przy ich realizacji, a w szczególności: Karinie Korpas, która poświęciła swój czas i energię dla dzieci w ramach wolontariatu składamy serdeczne podziękowania.