To była prawdziwa, muzyczna uczta. Jak co roku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Suchcice i okolice”, zorganizowała koncert ku czci św. Cecylii – patronki muzyki sakralnej. Jej wspomnienie przypada na dzień 22 listopada.

Uroczystość rozpoczęła msza w kościele p.w św. Ignacego Loyoli w Suchcicach, której przewodniczył ks. Proboszcz Bogusław Karbownik z Wadlewa. Tuż po mszy rozpoczął się koncert. Młodzi artyści przenieśli publiczność m.in. w świat muzyki filmowej.

Orkiestra Dęta Suchcice i Okolice otrzymała Nagrodę Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury w wysokości 4000,00 zł. Jest to wyróżnienie przyznawane za szczególne osiągnięcia w zakresie twórczości artystycznej oraz upowszechnianie i ochronę dóbr kultury. Celem, który przyświecał organizatorom nagrody, było uhonorowanie twórców, artystów czy projektów, które w sposób wyjątkowy mają wkład w rozwój kultury województwa łódzkiego, promując region w Polsce i poza jej granicami przyczyniając się do dynamizowania życia kulturalnego i kształtowania tożsamości regionalnej.

Orkiestra Dęta „Suchcice i okolice” wzięła udział w obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, które zostały zorganizowane pod patronatem marszałka województwa Grzegorza Schreibera na Placu Wolności w Łodzi.

12 kwietnia odbył się Dzień Otwarty z członkami młodzieżowej orkiestry dętej "Suchcice i Okolice". Spotkanie zaczęło się od krótkiego koncertu. Jesteśmy pod wrażeniem, jak dzieci, uczące się tylko zbiorowo, są w stanie opanować podstawy gry na tak wielu instrumentach i grać całkiem czysto, co na instrumentach dętych jest szczególnie trudne. Podczas spotkania wszyscy chętni mogli poczuć się jak prawdziwi muzycy. Osoby zainteresowane przysłuchiwały się chwilę próbie, oglądały też instrumentarium. Najbardziej młodym muzykom spodobała się sala dyrygowania – każdy mógł wejść na chwilę na podest i spróbować swoich sił.