Z radością informujemy naszych najmłodszych czytelników oraz ich rodziców, że nasza biblioteka po raz kolejny zakwalifikowała się do udziału w projekcie Instytutu Książki pn. „Mała Książka - Wielki Człowiek”.

Celem akcji jest zachęcenie rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które przyjdzie do naszej biblioteki, otrzyma w prezencie wyjątkową „wyprawkę czytelniczą” na dobry czytelniczy start. Mamy wielką nadzieję, że uda nam się sprawić, że czytanie książek stanie się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a nasza biblioteka będzie postrzegana jako instytucja, w której mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym.

W poprzedniej edycji projektu już wielu młodych czytelników odebrało swoje zasłużone nagrody i dyplomy.