Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki i Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach z myślą o dzieciach spędzających wakacje w domu zorganizowali „Aktywne wakacje z Biblioteką” dla dzieci i młodzieży z terenu Gminy Drużbice. Zajęcia odbywały się przez dwa tygodnie od 29 czerwca 2020 roku do 10 lipca 2020 roku w Hali Sportowej w Drużbicach. Pierwszy tydzień zabawy i gry sportowe prowadzili Robert Gembicki i Łukasz Walewacz. Dodatkowe atrakcje przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna z Drużbic. Naszym małym mieszkańcom zaprezentowali wozy bojowe, przypomnieli podstawowe numery alarmowe oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.

W dniach od 6 do 9 lipca 2020 roku w Hali Sportowej odbywały się warsztaty rękodzieła artystycznego, prowadzone przez Magdalenę Dobieszek. Podczas warsztatów zostały wykonane dzieła artystyczne takie jak: lampiony, sztuczny śnieg, figurki z papieru i masy solnej oraz inne ozdoby.

Po warsztatach dzieci relaksowały się na w zajęciach nauki tańca nowoczesnego. Instruktorami tańca byli: Maciej Fidyk i Mariusz Ziębaczewski. Praca nad wspólnym układem tanecznym sprawiła dzieciom dużo radości i satysfakcji. W środę odwiedzili nas policjanci z Posterunku Policji w Drużbicach. Tematem wiodącym spotkania były bezpieczne zachowania nad wodą. Policjanci starali się przekazać dzieciom, zarówno tym starszym jak i młodszym jak reagować w sytuacjach zagrożenia, do kogo zwrócić się o pomoc. Celem spotkania było przede wszystkim ograniczenie negatywnych zdarzeń z udziałem dzieci, a w szczególności: wypadków komunikacyjnych, zdarzeń związanych z letnim wypoczynkiem nad wodą czy kontaktów z osobami obcymi. W ramach bezpieczeństwa każde dziecko otrzymało maseczkę. Policjanci życzyli bezpiecznego i radosnego wakacyjnego wypoczynku !

10 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach w ramach „Aktywnych wakacji” zorganizowała uczestnikom wakacji wycieczkę autokarową do Szkółki Leśnej „Borowiny” leżącej w gminie Kluki. Dzieci miały okazję poznać zagadnienia z zakresu flory i fauny leśnej, ochrony środowiska naturalnego i zapobiegania pożarom, a także pospacerować interaktywną ścieżką edukacyjną. Po leśnej wycieczce na uczestników „Aktywnych wakacji z Gminną Biblioteką Publiczną” czekały kiełbaski pieczone na grilu.

Dziękujemy pięknie za wspólnie spędzony czas.