Gminna Biblioteka Publiczna w Drużbicach z okazji obchodów „Tygodnia Bibliotek” zorganizowała konkurs recytatorski pt. „Recytujemy wiersze online” dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat z terenu Gminy Drużbice. Konkurs został ogłoszony 28 kwietnia 2020 roku. Do udziału w konkursie zgłosiło się 10 dzieci.

W dniu 8 maja jury w składzie:
- Julita Szmigielska – sekretarz Gminy Drużbice
- Kinga Gral – Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach
- Marlena Gaja – pracownik Urzędu Gminy w Drużbicach
dokonało przesłuchań 10 zgłoszonych do konkursu osób.

Po wnikliwej ocenie jury wyłoniło następujących laureatów:

W kategorii I – dzieci wieku od 3 do 5 lat.

1. miejsce ex aequo:

W kategorii II – dzieci w wieku od 6 do 8 lat.

1 miejsce ex aequo:

Wyróżnienia:

WSZYSTKIM UCZESTNIKOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Jest bardzo wielu poetów którzy stworzyli piękne wiersze dla dzieci. Niektórzy twórcy są znani i wydali zbiory wierszy w formie papierowej inni są autorami anonimowymi lub piszącymi tylko okazjonalnie, pod wpływem impulsu. Takie właśnie wierszyki przesłały nam dzieci na konkurs recytatorski. Serdecznie zapraszamy na naszego Facebooka do oglądania przepięknych filmików konkursowych. Dziękujemy rodzicom za aktywny udział w przygotowaniu dzieci do naszego konkursu.

Serdeczne podziękowania dla Szkół z terenu Gminy Drużbice za przyłączenie się do realizacji naszego zadania.